Skup kukurydzy

Działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-Cov-2 w Przedsiębiorstwie Zbożowo-Młynarskim „PZZ” w Stoisławiu S.A.

W związku z działaniami zapobiegającymi rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-Cov-2, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników Przedsiębiorstwa Zbożowo-Młynarskiego „PZZ” w Stoisławiu S.A. a także współpracujących instytucji i kontrahentów Zarząd Spółki, postanowił ograniczyć dostęp do zakładu oraz do biura Spółki aż do odwołania.

Część pracowników będzie wykonywać swoje zadania zdalnie, poza miejscem pracy. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą, aby bieżące sprawy załatwiać drogą telefoniczną lub poprzez pocztę elektroniczną. Dane kontaktowe do komórek organizacyjnych znajdują się w linku www.stoislaw.com.pl w zakładce „Kontakt”.

W przypadku kierowców firm zewnętrznych wjeżdżających na teren Przedsiębiorstwa Zbożowo-Młynarskiego „PZZ” w Stoisławiu S.A.

prosimy o nieopuszczanie pojazdu bez uzasadnionej przyczyny. Wszyscy kierowcy firm zewnętrznych wjeżdżający na teren Spółki muszą być zaopatrzeni i ubrani w półmaski i rękawiczki ochronne.

O zmianach w organizacji pracy w Przedsiębiorstwie Zbożowo-Młynarskim „PZZ” w Stoisławiu S.A. informować  będziemy na stronie internetowej na bieżąco. Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzone regulacje mogą powodować niedogodności i trudności organizacyjne, ale w tej szczególnej sytuacji zdrowie i bezpieczeństwo są wartością nadrzędną.

aktualne informacje i zalecenia na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus

 Kontakt do Przedsiębiorstwa Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Stoisławiu S.A.

Centrala tel. +48 94 34 55 900 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Sekretariat tel. +48 94 34 55 940

 

Otwórz

Rejestracja użytkownika

*
*
*
*
*
*

* Pola wymagane.

Skup kukurydzy

Magazyn kukurydzy Stoisław
KUKURYDZA JEST ROŚLINĄ PRZYSZŁOŚCI – PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO KUKURYDZY

Zdecydowany lider w wydajności plonu, który w swoim potencjale wyprzedził tak popularne uprawy jak pszenicę czy ryż  - może osiągnąć plon do   15 t ziarna z 1 hektara.

W Polsce powierzchnia uprawy jest  na poziomie 1,2 mln ha, a możliwości uprawy  wynoszą ok. 2,0 mln ha.  Osiągane plony to 6-7 t/ha, a zbiory wynoszą ok. 4mln ton ziarna, co czyni kukurydzę jednym z najważniejszych zbóż.

Olbrzymi postęp szczególnie w zakresie – wydajności z hektara i grup odmian bardzo wczesnych o liczbie FAO poniżej 190, daje duże możliwości do uprawy nawet na północy Polski.               

 Istotnym elementem kukurydzy jest jej wszechstronność wykorzystania.  Może być spożytkowana jako roślina spożywcza, na paszę oraz źródło surowców przemysłowych.

 Oprócz  wartości makroekonomicznych, charakteryzuje się korzystnymi cechami na poziomie gospodarstwa
- dobrze znosi uproszczenia uprawowe,
- można ją uprawiać na bardzo różnych stanowiskach, w monokulturze oraz w zmianowaniach o dużym udziale zbóż,
- spełnia rolę rośliny okopowej,
- ma umiarkowane wymagania glebowe i odnośnie kultury roli,
- należy do nielicznych roślin, w których można zmechanizować produkcję,

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu producentów rolnych w zakresie możliwości sprzedaży  kukurydzy, uruchamiamy podczas tegorocznego sezonu zbioru  jej skup. W tym celu została wykonana inwestycja  - budowa nowoczesnego magazynu kukurydzy i suszarnia. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.