Pieczemy chleb

Działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-Cov-2 w Przedsiębiorstwie Zbożowo-Młynarskim „PZZ” w Stoisławiu S.A.

W związku z działaniami zapobiegającymi rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-Cov-2, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników Przedsiębiorstwa Zbożowo-Młynarskiego „PZZ” w Stoisławiu S.A. a także współpracujących instytucji i kontrahentów Zarząd Spółki, postanowił ograniczyć dostęp do zakładu oraz do biura Spółki aż do odwołania.

Część pracowników będzie wykonywać swoje zadania zdalnie, poza miejscem pracy. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą, aby bieżące sprawy załatwiać drogą telefoniczną lub poprzez pocztę elektroniczną. Dane kontaktowe do komórek organizacyjnych znajdują się w linku www.stoislaw.com.pl w zakładce „Kontakt”.

W przypadku kierowców firm zewnętrznych wjeżdżających na teren Przedsiębiorstwa Zbożowo-Młynarskiego „PZZ” w Stoisławiu S.A.

prosimy o nieopuszczanie pojazdu bez uzasadnionej przyczyny. Wszyscy kierowcy firm zewnętrznych wjeżdżający na teren Spółki muszą być zaopatrzeni i ubrani w półmaski i rękawiczki ochronne.

O zmianach w organizacji pracy w Przedsiębiorstwie Zbożowo-Młynarskim „PZZ” w Stoisławiu S.A. informować  będziemy na stronie internetowej na bieżąco. Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzone regulacje mogą powodować niedogodności i trudności organizacyjne, ale w tej szczególnej sytuacji zdrowie i bezpieczeństwo są wartością nadrzędną.

aktualne informacje i zalecenia na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus

 Kontakt do Przedsiębiorstwa Zbożowo-Młynarskiego "PZZ" w Stoisławiu S.A.

Centrala tel. +48 94 34 55 900 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Sekretariat tel. +48 94 34 55 940

 

Otwórz

Rejestracja użytkownika

*
*
*
*
*
*

* Pola wymagane.

Mąki do domowego wypieku chleba

Na rynku polskim możemy kupić coraz częściej mąki do domowego wypieku chleba żytnie i pszenne. Najlepiej samemu zrobić sobie mieszankę chlebową o proporcjach wyżej podanych (1/3 żytniej, 2/3 pszennej). Kupując mąki chlebowe należy zwrócić uwagę również na typ oznaczony liczbą.

Mąki żytnie chlebowe to:
- typ 2000 bardzo ciemna gruba,
- typ 1400 ciemna o średniej granulacji,
- typ 720 (750)  średniociemna drobna,
- typ 580  bardzo jasna miałka.

Mąki chlebowe pszenne to:
- typ 1850  graham, bardzo ciemna i bardzo gruba,
- typ 850/750  typowa mąka chlebowa średnio jasna i drobna,
- typ 500  mąka bułkowa bardzo jasna i miałka.

Jeżeli robimy mieszankę, to powinniśmy łączyć mąki ciemne z ciemnymi, a jasne z jasnymi. Ma to znaczenie również z tego względu, że ciemne mąki są grube, a jasne bardzo miałkie. Jeżeli połączymy mąkę grubą z miałką to chleb będzie  nierówny i może się kruszyć.
Czyli łączymy :
• żytnią 2000, 1400 z pszenną 1850.
• żytnią 720 z pszenną 750, 850.
• żytnią 580 z pszenną 500.

Do zrobienia żurku używamy mąki żytniej typ 2000.
Do zrobienia białego barszczu używamy mąki pszennej typ 1850.